קצת עליי

נעים מאד, שירי דולב

בלוגרית, מרצה, מחברת הספר "בית שעובד בשבילך" וכבר יותר מ-10 שנים שאני מלמדת אמהות איך לארגן את הבית שלהן כך שיהיה להן בית שקל לתחזק ושכיף לחיות בו.

פילוסופיית החיים שלי אומרת שהבית צריך לשרת אותך ולא להיפך. כל בית ניתן להפוך לכזה שמותאם לצרכים של בני הבית ושיש בו מקום לכולם.

התשוקה הגדולה שלי היא ארגון וסידור בתים ועד היום כל פעם מחדש התוצאה מרגשת אותי.

בנוסף יש לי תואר שני בפיתוח קול (זמרת אופרה) ועל כן קיבלתי את הכינוי – שירי פופינס,
שרה ומארגנת!

shiri-about

התשוקה שלי לכל מה שקשור לבית – ארגון, סידור ועיצוב, בעצם התחילה כשהייתי ילדה קטנה בבית של ההורים, שאם יש משהו עיקרי להגיד עליו הוא שלא היה בו מקום.

מאז שהייתי ילדה קטנה ראיתי את אמא שלי נאבקת יום אחרי יום, היא נאבקה בבית ובנו. נאבקה בערימות של כביסה מלוכלכת, בערימות של הכביסה נקייה שתמיד ישבה במקומנו על הספה, בחפצים מפוזרים, בערימות של דפים, מכתבים ומעילים בפינת אוכל, נעליים ותיקים זרוקים בכניסה. היא נאבקה בקושי לקבל החלטות איזה פתרון אחסון לקנות, איזה חפצים לשמור ומה להעיף.

אחת לכמה זמן היא הייתה מתלבשת על הבית, עושה מבצע, מסדרת הכל והבית לא היה נשאר מסודר. ראיתי כמה היא הייתה מתוסכלת מהמחשבה שאנחנו לא מסדרים כי לא אכפת לנו ממנה.

בין מבצע למבצע היו גם דיבורים על לשפץ או לעבור דירה וכל בית חדש שהלכנו לראות חלמתי איך אני אארגן את החדר החדש שלי. מגיל שמונה כבר היה לי מנוי למגזין בניין ודיור, הייתי יושבת ומלקטת השראה ומתייקת לי בניילוניות כדי שאוכל לשלוף את הרעיונות המתאימים  ברגע המיוחל שבו סוף סוף נעבור דירה

בסוף הם לא שיפצו ולא עברו דירה (עד היום) אבל מה שקיבלתי מכל החוויה הזאת זה את התשוקה הגדולה שלי לארגון ועיצוב בתים.

היה לי ברור מגיל ממש צעיר שאת הילדים שלי אני לא הולכת לגדל ככה, הרבה לפני שבכלל פגשתי את זוהר, לפני שהתחתנו והבאנו ילדים כבר יצאתי למסע חקירה שלי על איך יוצרים מקום.

בגיל 18 קצת לפני שהתגייסתי לצבא אחי הקטן הודיע לי שבזמן שאני אהיה בצבא הוא יביא חברים לחדר שלי כי אני קיבלתי את החדר הגדול והוא את החצי חדר. בסלון היתה גם פינת העבודה של אמא שלי, אז זה הגיוני שאם הוא ירצה להביא חברים ואמא שלי עובדת בסלון ובחצי חדר אין מקום להכניס סיכה הוא יביא אותם אליי לחדר.

אז עשיתי את הדבר היחיד שנשאר לי לעשות אם אני רוצה שיהיה לי חדר ופרטיות והחלפתי איתו חדרים. ראיתי את הצורך שלו במקום, והנחתי שעכשיו שאני מתגייסת לצבא אני בקושי אהיה בבית אז להחליף איתו חדרים זה פתרון מצוין.

מה שלא ידעתי זה שאת השירות הצבאי שלי אני הולכת לעשות קרוב לבית, ככה שהייתי בבית המון, רק שעכשיו היה לי עוד פחות מקום…

אחרי הצבא החלטתי להגשים את החלום שלי והלכתי לעבוד בסידור בתים ומעברי דירות. כך עברתי דירה על בסיס יומי!

ידעתי שאם אני רוצה ללמוד איך לעשות את זה נכון, כדאי שאני אלך ללמוד ישירות מהמקצועניות.

יצא לי לראות מלא בתים מבפנים, להכיר המון סוגי משפחות. מדירות קטנות עד וילות עצומות. וכמובן ללמוד המון על כל התחום של סידור הבית. 

למדתי אסטרטגיות לסידור הבית (כן יש דבר כזה) למדתי איך להשתמש נכון באחסון ואפילו שיטות מיוחדות לקיפול הבגדים 

אבל עם הזמן הבנתי שיש בעיה רצינית בכל העניין של סידור הבית.

אני וצוות של בנות היינו באות ומעיפות ללקוחות את הבית אבל מה לדעתכן קרה אחרי יומיים?הבלאגן חזר! ראיתי את התופעה הזו חוזרת על עצמה פעם אחרי פעם

אז התחלתי לשאול את עצמי. איך זה הגיוני? יכול להיות שאין מה לעשות? יכול להיות שאין ברירה אנחנו נועדנו לחיות בבלאגן תמידי?

כמו שכבר אמרתי סדר וארגון זה התשוקה שלי בחיים
ולכן החלטתי שאני חייבת להבין מה קורה פה…

אז הפכתי את הבית שלי למעבדה, חייתי אז עם זוהר, חבר שלי (היום בעלי), גרנו ביחד בדירת סטודנטים שהייתה מאוד צפופה. זוהר היה מתחרפן כל פעם הוא היה חוזר הביתה והדברים היו במקום אחר. החלטתי לחקור את העניין. לקרוא, וללמוד. קורסים מהארץ ומחו"ל.

בשלב מסויים, חשבתי שאולי אנחנו פשוט לא יודעות להתנהל נכון בבית ושאם נדע לנהל את הזמן שלנו יותר טוב אז לא יהיה לנו בלאגן בבית. אז עשיתי כל מיני תוכניות של אפקטיביות, פרודוקטיביות, ניהול זמן בארץ ובחו"ל, למדתי שיטות לתחזוקה של הבית תוך כדי הטירוף של היום יום ועדיין זה לא היה זה… כי גם אם תתקתקי את הבית, זה עדיין לא ימנע מהבלגן לחזור 5 דקות אחרי שסידרת…

אני וזוהר מחופשים לילדי פרחים

הבנתי שהבעיה לא נמצאת בהתנהלות שלנו בבית ויש משהו אחר שמונע מאיתנו להגיע לבית הנעים והרגוע שאנחנו כל כך רוצות.

עם השנים הצלחתי להבין מה הבעיה ומה הפתרון (טיזר, לסדר את הבית זה לא הפתרון). הבנתי איך לגרום לזה לעבוד, איך להתאים אותו לכל סוג חדר ולכל סוג בית ואז ארגנתי בשיטתיות עוד חדר ועוד חדר. 

חברות ותלמידות שבאו אליי (אני בהכשרה שלי זמרת אופרה, הייתי מלמדת אז פיתוח קול) וראו שהכל מסודר התלהבו וביקשו טיפים ורצו שאני אלמד אותן איך עושים את זה

התחלתי לעזור להן, לתת טיפים איך לארגן שישאר מסודר, אמרו שזה ממש עזר. זה עבר מפה לאוזן, הלך והתעצם וכך מצאתי את עצמי מתמקדת בזה ומעבירה הרצאות ותהליכים אישיים.

אגב, אם את רוצה לשמוע אותי שרה ליד של שטראוס
את מוזמנת ללחוץ על הסרטון 

תפריט נגישות